WTA MADRID Konjuh predala

epa05866265 Ana Konjuh of Croatia in action against Kirsten Flipkens of Belgium during their second round match of the Miami Open tennis tournament on Key Biscayne, Miami, Florida, USA, 23 March 2017.  EPA/ERIK S. LESSER

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh završila je u nedjelju nastup na teniskom WTA turniru u Madridu u prvom kolu nakon što je predala meč Francuskinji Kristini Mladenovic prije početka trećeg, odlučujućeg seta kod rezultata 7-5, 3-6.

Francuskinja je povela u prvom setu i imala je prednost od 4-1, no onda je hrvatska tenisačica preuzela kontrolu nad igrom i okrenula set u svoju korist. U drugom setu, Konjuh dva puta gubi svoj servis i dobija ga francuska tenisačica sa 6-3.

Konjuh je u meču koji je trajao sat i 19 minuta napravila pet dvostrukih pogrešaka, nije servirala ni jedan as, osvojila je 74 posto poena na prvom servisu i 40 posto na drugom, dok je Francuskinja osvojila 78, odnosno 64 posto.

Ovo je bio treći međusobni ogled Konjuh, 33. na WTA ljestvici i Mladenović koja je 17. tenisačica svijeta, i prva pobjeda Francuskinje.