WTA LINZ Tomljanović izbacila olimpijsku pobjednicu Monicu Puig

Pixabay

U 1. kolu WTA turnira u Linzu Zagrepčanka Ajla Tomljanović pobijedila je u utorak olimpijsku prvakinju iz Rija Portorikanku Monicu Puig sa 3-6, 6-4, 6-1 nakon sat i 51 minute igre.

Tomljanović je napravila break u prvom gemu, a onda je dva puta zaredom izgubila svoj servis, a time i set. U drugom setu obje su tenisačice u prvih osam gemova po dva puta gubile servis, a onda je kod vodstva 5-4 Tomljanović iskoristila jedinu break priliku i poravnala je na 1-1 u setovima.

U odlučujuećem setu Tomljanović je dominirala i sa dva oduzeta servisa došla je do pobjede.

Tomljanović će u sljedećem kolu igrati protiv Rumunjke Mihaele Buzarnescu, 105. igračice na WTA listi. Bit će to njihov prvi međusobni dvoboj.