WTA DUBAI: Petra Martić zaustavljena u polufinalu

epa08234610 Petra Martic of Croatia in action during her semi final round match against Elena Rybakina of Kazakhstan at the Dubai Duty Free Tennis WTA Championships 2020 in Dubai, United Arab Emirates, 21 February 2020.  EPA/ALI HAIDER

EPA/ALI HAIDER

Hrvatska tenisačica Petra Martić nije uspjela izboriti finale WTA turnira u Dubaiju, iako je u oba seta imala set-loptu. Ona je u petak u polufinalu izgubila od 19. igračice svijeta Kazahstanke Jelene Ribakine sa 6-7 (5), 6-7 (2).

Martić je u prvom setu dva puta imala prednost breaka, kod 5-4 na svom servisu imala je set-loptu, ali je sve to propustila i potom je u tie-breaku izgubila set.

U drugom setu ponovno Martić prva dolazi do prednosti breaka i kod vodstva 3-0 ima šansu da još jednom oduzme servis protivnici, ali opet propušta priliku. Ribakina to koristi i vraća se u igru, upijeva poravnati na 4-4. No, ni Martić ne odustaje, kod vodstva 6-5 ponovno dolazi do set-lopte, ali ovaj puta na servis protivnice. Ribakina se i ovaj puta uspjela izvući i onda je ponovno bila bolja u tie-breaku, te je nakon 2 sata i 15 minuta igre ušla u finale.

Ribakina je u odličnoj formi, u Dubaiju je izbacila pobjednicu Australian Opena Sofiju Kenin i treću tenisačicu svijeta Čehinju Karolinu Pliškovu.

U drugom polufinalu Rumunjka Simona Halep, druga tenisačica svijeta, igrat će protiv Amerikanke Jennifer Brady (WTA-52).