Winter Cup Zagreb: Startao ženski futsal turnir

14.01.2018., Zagreb - Dvorana SC Lucko. Finale Zagreb Winter cup-a, zene. Alumnus - Poliklinika Milojevic. Pobjedice turnira nogometasice Poliklinike Milojevic."nPhoto: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic/PIXSELL

Započeo je ženski futsal turnir na osmom izdanju MC Plus Zagreb Winter Cupa. Na otvaranju su odigrane tri utakmice u skupini A.

Prva utakmica je odmah pokazala da će i ove godine ovaj dio natjecanja opravdati krilaticu najjačeg ženskog turnira u regiji. Susreli su se ŽNK Lju iz Slovenije i Stomatološki centar Flegar, ekipa koja je sastavljena od višestrukih prvakinja Hrvatske igračica MNK Alumnus. Dvoboj je okončan uz remi 2-2.

Djevojke iz Ljubljane su povele u 6. minuti preko Mirjam Kastelec, da bi svega minutu kasnije stvari na početak vratila Katarina Đukić. Marijana Orešić u 23. minuti dovodi SC Flegar u vodstvo, ali kvalitetnom igrom u napadu slovenska ekipa preko Zale Petrič dolazi do pogotka u 26. minuti za konačnih 2-2.

Slovenke su na turniru odigrale još dvije utakmice, protiv Graničar Starsa su slavile sa 6-1, dok su od braniteljica naslova, ŽMNK MC Plus Agram, poražene 4-7.

Natjecanje na Zagreb Winter Cupu nastavlja se 26. prosinca kada će se igrati utakmice istovremeno u dvije dvorane (Boćarski dom i SC Fair Play) i to u sve četiri kategorije.

OZNAKE: futsal, winter cup