WIMBLEDON: Svitolina i ozljeda zustavile Petru Martić

Pixabay

Hrvatska tenisačica Petra Martić zaustavljena je u osmini finala Wimbledona. Bolja od nje u pondjeljak je bila Ukrajinka Elina Svitolina sa 6:4 i 6:2 nakon sat i 49 minta igre.

Martić je protiv Svitoline odigrala ravnopravan prvi set koji je trajao čak sat i pet minuta igre, no on je otišao na stranu Ukrajinke. U drugom setu naša je tenisačica vidno pala u igri, što zbog umora nagomilanog u prethodnim mečevima, u prva tri kola svaki je put igrala tri seta, što zbog ozljede mišića lijeve noge koji joj je otežavao kretanje.

Martić je početkom drugog seta zatražila i liječničku pomoć zbog bolova u mišiću lijeve noge koji joj je uvelike otežavao kretanje u nastavku dvoboja.

Martić je ovom osminom finala ponovila svoj najbolji rezultat karijere – osminu finala iz 2017. godine. Hrvatska je tako danas ostala bez ijednog predstavnika u pojedinačnoj konkurenciji.