WIMBLEDON: Petra Martić prošla 1. kolo

epa07625824 Petra Martic of Croatia reacts as she plays Marketa Vondrousova of the Czech Republic during their women’s quarter final match during the French Open tennis tournament at Roland Garros in Paris, France, 04 June 2019.  EPA/YOAN VALAT

EPA/YOAN VALAT

Hrvatska tenisačica Petra Martić uspješno je startala na trećem Grand Slam turniru sezone Wimbledonu pobijedivši u susretu 1. kola Amerikanku Jennifer Brady sa 3-6, 6-3, 6-4.

Martić, koja je postavljena za 24. nositeljicu, je za pobjedu protiv 64. tenisačice svijeta, s kojom do sada nije igrala, trebala dva sata igre.

Petra je prva došla do breaka u meču. Pri rezultatu 1-1 oduzela je servis svojoj suparnici. Nažalost, njezina prednost nije dugo trajala. Već u idućem gemu je 24-godišnja Amerikanka vratila izgubljeni servis izjednačivši na 2-2. U idućih nekoliko gemova obje tenisačice su držale svoje servise, a set je razriješen u osmoj igri u kojoj je Amerikanka načinila break, povela sa 5-3, a potom bez izgubljenog poena osvojila svoj servis za 6-3 i vodstvo 1-0 u setovima.

Martić je u nastavku meča zaigrala daleko bolje. U drugom setu je pri vodstvu 3-2 napravila break za vodstvo 4-2 koje je obranila do kraja seta. Petri je jedan break bio dovoljan i u odlučujućem, trećem setu. Osvojila ga je već u trećoj igri i do kraja nije ispustila prednost. Mogla je i ranije dobiti treći set, no pri vodstvu 5-3 je propustila tri meč lopte.

Petri je ovo osmi nastup na Wimbledonu, a najdalje je dogurala 2017. kada je ispala u osmini finala od Slovakinje Magdalene Ribarikove sa 4-6, 6-2, 3-6.

U idućoj rundi Martić očekuje pobjednica susreta između Ruskinje Anastasije Potapove i Švicarke Jil Belen Teichman.

U glavom ždrijebu Wimbledona imamo još jednu tenisačicu Donnu Vekić koja će na startu turnira igrati protiv Amerikanke Alison Riske.