WIMBLEDON Marin Čilić po šesti put u drugom tjednu

epa06072962 Marin Cilic of Croatia scores a set point winner against Steve Johnson of the US in their third round match during the Wimbledon Championships at the All England Lawn Tennis Club, in London, Britain, 07 July 2017.  EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA EDITORIAL USE ONLY/NO COMMERCIAL SALES

Četvrtu godinu zaredom, a šesti put u karijeri, najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izborio je mjesto u drugom tjednu Grand Slam turnira na wimbledonskoj travi, gdje je u petak, u dvoboju 3. kola, svladao 27-godišnjeg Amerikanca Stevea Johnsona (ATP – 31.) sa 6-4, 7-6 (3), 6-4 za dva sata i 11 minuta igre.

Hrvatski tenisač je do drugog wimbledonskog tjedna stigao bez izgubljenog seta, a ovo mu je bila treća pobjeda nad Johnsonom u isto toliko dvoboja.

Naš je tenisač prvi set osigurao ‘breakom’ u desetom gemu prvog seta, realiziravši svoju šestu priliku. Kad je Marin poveo 5-2 u drugom setu, činilo se da Johnson nema nikakvih izgleda za povratak. Međutim, s nekoliko pogrešaka kada je servirao za vodstvo 2-0 u setovima, Marin je pomogao Johnsonu koji je nanizao tri gema. Marin je propustio tri set-lopte kad je Amerikanac servirao za ‘tie-break’, ali je sve pogreške ispravio odlično odigranim 13. gemom, u kojem je osvojio čak četiri poena na servis suparnika.

Johnson je ranim ‘breakom’ poveo i 2-0 u trećem setu, ali je Čilić odmah vratio izgubljeno i nizom od četiri osvojena gema trasirao put prema pobjedi. Iako je dvaput gubio gemove na servisu, Marin Čilić je ponovno imao odličnu statistiku na početnom udarcu: 81 % realizacije na prvom i čak 69 % na drugom servisu. Imao je 40 izravnih poena i samo 13 neforsiranih pogrešaka, upola manje od Johnsona (26).

U ponedjeljak, kada su u All England Clubu na rasporedu dvoboji osmine finala, Čilić će igrati protiv Španjolca Roberta Bautiste Aguta, koji je sa 6-4, 7-6 (3), 3-6, 6-3 svladao Japanca Keija Nishikorija. Marin je protiv Španjolca ostvario dvije pobjede u finalima ATP turnira u Moskvi (2014. i 2015.), a Bautista Agut je slavio prošle godine u dvoboju 3. kola na Australian Openu. Španjolac nikada u karijeri nije prošao osminu finala na Grand Slam turnirima, a Čilić će pokušati četvrtu godinu zaredom izboriti mjesto među osmoricom najboljih u Wimbledonu.