Wimbledon: Karlović uvjerljiv protiv Arnaboldija

epa07435411 Ivo Karlovic of Croatia in action against Dominic Thiem of Austria during the BNP Paribas Open tennis tournament at the Indian Wells Tennis Garden in Indian Wells, California, USA, 13 March 2019. The men's and women's final will be played, 17 March 2019.  EPA/JOHN G. MABANGLO

epa

Hrvatski tenisač, 40-godišnji Ivo Karlović plasirao se u 2. kolo Wimbledona zahvaljujući 6-4, 6-4, 7-6 (4) pobjedi protiv Talijana Andree Arnaboldija u 1. kolu do koje je stigao za samo sat i 40 minuta.

Karlović je protiv 219. igrača svijeta odlično servirao, imao je čak 72 posto ubačenih prvih servisa te realizaciju od čak 92 posto u takvih situacijama uz 21 pogođeni as. Stoga niti ne čudi kako Arnaboldi nije uspio osigurati niti jednu “break-loptu” tijekom čitavog dvoboja.

S druge strane, Karlović je realizirao dvije od četiri prilike za oduzimanje servisa suparnika. U prvom setu jedinu “break-loptu” naš je veteran osigurao kod rezultata 4-4 i odmah ju iskoristio, dok je u drugom setu kod rezultata 3-3 stigao do 0-40 na servis Arnaboldija te realizirao treću od te tri vezane prilike za “break”.

Suparnik Karloviću u 2. kolu bit će bolji iz ogleda između sedmog nositelja Grka Stefanosa Tsitsipasa i Talijana Thomasa Fabbiana.