WIMBLEDON Čilić ‘slomio’ Mullera za prvo londonsko polufinale u karijeri

epa06083232 Marin Cilic of Croatia celebrates a set point winner against Gilles Muller of Luxembourg in their quarter final match during the Wimbledon Championships at the All England Lawn Tennis Club, in London, Britain, 12 July 2017.  EPA/NIC BOTHMA EDITORIAL USE ONLY/NO COMMERCIAL SALES

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u prvo polufinale Wimbledona u karijeri. U četvrtfinalu je slavio protiv Gillesa Mullera sa 3:6, 7:6 (6), 7:5, 5:7 i 6:1 nakon tri sata i 29 minuta igre.

Nakon loše igre Čilić je izgubio prvi set, u kojem je dva puta izgubio svoj servis. Ipak, Marin se tada probudio i dobio sljedeća dva seta – drugi u tie-breaku, a treći sa 7:5, kada je Mulleru u ključnom 12. gemu uzeo servis.

Iako je četvrti set Marin odigrao odlično, te imao i nekoliko break prilika, Luksemburžanin je ipak sačuvao svoje servise te šokirao Marina oduzevši mu servis u 12. gemu te odveo četvrtinale u peti set.

Taj odlučujući set krenuo je odlično za Čilića, koji je odmah na startu dva puta uzeo servis Mulleru te poveo sa 5:0. Na kraju je peti set osvojio sa 6:1.

Čilić je imao 33 as servisa, naspram 17 Mullerovih. Servis Luksemburžaninu uzimao je tri puta, a svoj je gubio također tri puta. Čilić je imao 74 winnera, ali i 34 neprisiljene pogreške. Muller je, s druge strane, imao 54 winnera i 28 neprisljenih pogrešaka.

Prvo je ovo polufinale za Marina Čilića, koji se četiri godine zaredom našao u četvrtfinalu, ali nikada nije otišao stepenicu više.

Čilić će igrati protiv Amerikanca Sama Querreyja, koji je danas iznenađujuće s Wimbledona izbacio branitelja naslova i prvog tenisača svijeta, Britanca Andyja Murrayja sa 3:6, 6:4, 6:7, 6:1 i 6:1.