Watford – Chelsea 1-2, asistencija Kovačića

Hrvatski nogometni reprezentativac Mateo Kovačić bio je asistent za prvi pogodak Chelseaja u 2-1 (1-1) gostujućoj pobjedi protiv Watforda u susretu 19. kola engleskog prvenstva.

Kovačić je u prvoj minuti sudačke nadoknade osvojio loptu na sredini igrališta i potom uposlio Edena Hazarda koji je potom zatresao mrežu domaćih. Ipak samo dvije minut epotom na 1-1 poravnao je Pereyra, da bi u nastavku Hazard svojim drugim golom na utakmici u 58. minuti iz kaznenog udarca, kojega je sam izborio, osigurao pobjedu Chelseaju.

Kovačić je igrao za Chelsea, koji je sada četvrti na ljestvici sa 40 bodova, do 80. minute. Watford je deveti sa 27 bodova.

Ranije u srijedu je branič hrvatske nogometne reprezentacije Dejan Lovren bio strijelac prvog pogotka u 4-0 (1-0) domaćoj pobjedi Liverpoola protiv Newcastle Uniteda kojom su “redsi” povećali svoju prednost na vrhu ljestvice. Lovren je doveo Liverpool u vodstvo u 11. minuti odličnim “drop-kickom” sa 10-ak metara kojim je svladao nemoćnog vratara Newcastlea Dubravku. U nastavku su se u strijelce upisali i Salah 748-11m), Shaqiri (79) te Fabinho (85). Lovren je igrao svih 90 minuta za Liverpool, a ovo mu je bo prvi ovosezonski pogodak.

Liverpool je sada vodeći sa 51 bodom, šest više od drugog Tottenham Hotspura, koji je na Wembleyu kao domaćin nadigrao Bournemputh sa 5-0 (3-0), odnosno sedam više od branitelja naslova Manchester Cityja, koji je pretrpio drugi poraz zaredom, bolji od “građana” na svom stadionu bio je Leicester City koji je slavio sa 2-1 (1-1).

Tottenham je do nove uvjerljive pobjede stigao pogocima Eriksena (16), Sona (23, 70), Lucasa (35) i Kanea (61).

Manchester City pretrpio je drugi poraz zaredom, četiri dana nakon 2-3 domaćeg neuspjeha protiv Crystal Palacea izgubio je i na gostovanju kod Leicestera iako je ponovno postigao prvi gol. Goste je u vodstvo doveo Bernardo Silva (14), ali su Albrighton (19) i Ricardo Pereira (81) ostvarili preokret.

Ole Gunnar Solsjaer je na svom trenerskom debiju na klupi Manchester Uniteda na Old Traffordu upisao 3-1 (1-0) pobjedu protiv Huddersfield Towna. Golove za “crvene vragove” postigli su Matić (28) i Pogba (64, 78), a na konačnih 3-1 smanjio je Jorgensen (88).