Vuk strijelac za slavlje Istre nad Hajdukom, Caktaš promašio kazneni udarac

31.10.2020., stadion Aldo Drosina, Pula - Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo, NK Istra 1961 - HNK Hajduk. Mijo Caktas, Slavko Blagojevic Photo: Nel Pavletic/PIXSELL

Nel Pavletic/PIXSELL

U okviru 10. kola Hrvatski Telekom Prve lige Istra 1961 je na Aldo Drosini u Puli rezultatom 1-0 (0-0) svladala Hajduk i tako stigla do druge ligaške pobjede u sezoni. Jedini protivnik kojeg su ‘Zeleno-Žuti’ do danas uspjeli svladati jest Šibenik, također rezultatom 1-0.

Strijelac jedinog pogotka na susretu bio je Matej Vuk, koji je mrežu gostiju zatresao u 86. minuti. Za goste je kapetan Mijo Caktaš deset minuta ranije propustio realizirati kazneni udarac, poslavši loptu preko okvira vrata.

Susret zbog tehničkih problema nije bio emitiran u izravnom prijenosu na Areni sport, te su isti mogli gledati samo malobrojni ljudi na, zbog koronavirusa, za navijače zatvorenom stadionu. Konzument TV prava – Arena Sport/HD-WIN Beograd sigurno će se lijepo provesti narednih dana zbog činjenice da kvar nisu bili u stanju otkloniti čitavu utakmicu.

Od TV prava za HNL najviše zarađuje tvrtka Ivana Blažička

Ako je vjerovati izvještajima Hajdukovih i Istrinih službenih kanala na društvenim mrežama, tijekom prvog poluvremena su malobrojni gledatelji gledali, po prilikama, ravnopravan odnos snaga.

Uvodno je Hajduk prijetio preko Stanka Jurića no njegovi udarci odlazili su pored okvira vrata. U 12. minuti Gržan je bio u velikoj prilici, no u posljednji trenutak klizećim je startom opasnost po vrata svoje momčadi otklonio Čolina. Ako je vjerovati Istri, u ovoj situaciji Gržan je pucao prema vratima, a Posavec obranio udarac.

Pet minuta poslije Hajduk je prijetio nakon ubačaja Jakoliša, lopta se odbila do Caktaša koji glavom šalje istu u okvir, no branič Istre s crte odbija loptu i čuva mrežu netaknutom.

Uslijedili su dalekomenti pokušaji Jaira s jedne i Halilovića s druge strane, oba pokušaja nisu predstavljala ozbiljne probleme za vratare.

U 39. minuti Diamantakos igra za Gyurcsa u prostor, on dodaje za Caktaša koji puca iz prve s deset metara, Bosančić blokira njegov udarac.

Do kraja poluvremena Gržan je ponovno radio probleme braničima gostiju, primarno Mujakiću koji je igrao na lijevoj stoperskoj poziciji, te u 41. minuti krenuo sam prema vratima i pucao s ruba šesnaesterca, no lopta nije išla u okvir. “Mujakića vozaju ka’ na ringišpilu..ovo je neslušljivo” – bio je jedan od komentara na bespućima interneta.

U nastavku prvi prijeti Hajduk preko Gyurcsa u 46. minuti, njegovu udarac mirno je obranio vratar domaćih Lovro Jurić. Četiri minute poslije Caktaš puca s osamnaest metara, nezgodan pokušaj ponovno sigurno brani Jurić.

Na drugoj strani u 63. minuti na ubačaj Gonzaleza Guzina pokušava zaprijetiti glavom s ruba šesnaesterca, lopta je otišla preko okvira vrata. Devet minuta poslije Guzina ponovno u pokušaju prema protivničkim vratima, no njegov udarac iz vrlo dobre pozicije s 12 metara uspio je blokirati Jakoliš.

U 73. minuti poslije ubačaja s desne strane napada Umut prsima spušta loptu za Diamantakosa, a njegov udarac rukom blokira Galilea. Sudac Tihomir Pejin situaciju je provjerio na asistenciju VAR kolega te uskoro pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu u 76. minuti izveo je kapetan ‘Bilih’ Mijo Caktaš koji je promašio cijeli okvir.

U 86. minuti Istra dolazi do vodstva! Ubačaj Blagojevića iz prekida u okvir je proslijedio Galiela, Posavec kratko odbija, a loptu u mrežu posprema Vuk za 1-0 svoje momčadi i svoj treći pogodak u sezoni. Pejin i VAR kolege situaciju su provjeravali pune tri minute te u konačnici priznali pogodak.

Do kraja susreta, sedam minuta sudačke nadoknade, Hajduk je svim silama pokušavao stići do izjednačenja, a Istra se ‘grčevito’ branila. Tijekom tog perioda jedini udarac koji je došao do Jukića bio je pokušaj Mujakića sa sedamnaest metara u 95. minuti, no domaći vratar nije imao problema pri reakciji.

Istra je tako drugom pobjedom u sezoni stigla na osam bodova, dva manje od Hajduka, kojem je ovo, nakon Gorice (2-1) i Šibenika (0-1) treći poraz u nizu.