Vrijedna pobjeda PPD Zagreba

Zagreb, 10.11.2018 - Utakmica 7. kola B skupine grupne faze rukometne Lige prvaka PPD Zagreb - Celje (Arena Zagreb). Na fotografiji Damir Bièaniæ.
foto HINA / Denis CERIÆ /dc

Rukometaši PPD Zagreba u subotu su u Areni u 7. kolu skupine B Lige prvaka svladali prvaka Slovenije Celje Pivovarnu Laško sa 24-22 (11-9).

Zagreb je dobro ušao u utakmicu pa je u prvom poluvremenu bio stalno bio u vodstvu, u jednom trenutku imao je pet golova prednosti.  I u nastavku igrači Zagreba su držali prednost, koja se kretala od tri do pet pogodaka viška. No, u posljednjih deset minuta Celje se primaklo na gol zaostatka, ali igrači Zagreba su se uspjeli oduprijeti i doći do važne pobjede.
Kod Zagreba najefikasniji je bio Zlatko Horvat sa šest golova, a David Mandić zabio je četiri. U ekipi Celja Branko Vujović zabio je pet, a Draško Nenadić četiri pogotka.
U sljedećem kolu, 18. studenoga, PPD Zagreb gostuje kod Celja. Na ljestvici skupine B vodi PSG sa 14 bodova, Pick Szeged ima 10, Nantes i Flensburg po 6, PPD Zagreb i Skjern po 5 bodova, Celje 4, a Motor Zaporožje 2 boda.
OZNAKE: rukomet, ppd zagreb