Vodeća momčad švedske lige okončala europsku sezonu Rijeke

Djurgardens IF

U drugom kolu kvalifikacija Rijeka je završila svoj put u Konferencijskoj ligi. Bolji od izabranika Dragana Tadića bio je Djurgarden, trenutno vodeća momčad švedske lige.

Nakon što je prošli tjedan na Rujevici slavio s 1:2, Djurgarden je večeras na Tele 2 Areni u Stockholmu pobijedio s 2:0 (0:0). Strijelci za slavlje su bili Hien u 55. i Banda u 84. minuti susreta. Švedski predstavnik će tako u sljedećoj rundi natjecanja odmjeriti snage s rumunjskim Sepsijem ili slovenskom Olimpijom.

Rijeka je bolje otvorila večerašnji sraz te je u 25. minuti nakon ubačaja iz slobodnog udarca Hodže loptu u mrežu poslao Ampem, no pogodak zbog zaleđa opravdano nije priznat.

Nakon toga je konce igre preuzeo domaćin koji je blizu gola bio na koncu prvog dijela, u 44. minuti, bio nadomak vodstva kada je Radetinac iz blizine zatresao gredu.

Djurgarden do zgoditka dolazi u 55. minuti preko Hiena koji je koji je iskoristio gužvu nakon ubačaja i kornere Ekdala iz koje je svladao Labrovića.

Rijeka je potom krenula još više napadački, no to im se nije isplatilo. Štoviše pobjedu domaćih je u 84. minuti potvrdio Banda koji je nakon asistencije Radetića preciznim udarcem iz daljine poslao loptu u donji kut vrata gostiju.

Hrvatska je tako nakon prolaska Dinama u treće kolo kvalifikacija Lige prvaka ostala bez prvog europskog predstavnika. U igri su još Osijek koji večeras brani prednost od 2:1 protiv kazahstanskog Kyzylzhara, a Hajduk se u igru uključuje sljedećeg tjedna okršajima s Vitorijom ili Puskas Akademijom.