VN Kanade: Verstappen slavio ispred Sainza, Hamilton treći

epa10022766 Dutch Formula One driver Max Verstappen of Red Bull Racing leads the pack of cars during the start of the Formula One Grand Prix of Canada at the Circuit Gilles-Villeneuve in Montreal, Canada, 19 June 2022.  EPA/ANDRE PICHETTE

EPA/ANDRE PICHETTE

Red Bull je odnio šestu uzastopnu pobjedu nakon što je Max Verstappen u nedjelju slavio ispred Ferrarijevog Carlosa Sainza u uzbudljivoj završnici Velike nagrade Kanade.

Nakon što je Yuki Tsunoda izletio u 49. krugu, Sainz se nastavio približavati Verstappenu. ‘Lovio’ ga je sve do posljednjeg kruga, zahvaljujući sigurnosnom automobilu na kraju utrke.

“Izdržali ste sav pritisak, bila je to briljantna, briljantna vožnja,” rekao je šef Red Bulla Christian Horner preko timskog radija.

Verstappen je priznao da sigurnosni automobil ‘nije pomogao’ nakon utrke i bio je pun hvale za Sainza, koji ga je ‘gurao’ do kraja. “Sve u svemu, Ferrari je bio vrlo brz u utrci, bilo bi mi jako teško premostiti tu razliku na kraju čak i na svježim gumama”, rekao je.

“Ali na kraju je bilo stvarno uzbudljivo – davao sam sve što sam imao i, naravno, Carlos je radio isto. Posljednjih nekoliko krugova bilo je zabavno”, dodao je.

Zapanjujući preokret Lewisa Hamiltona nastavio se jer je završio na trećem mjestu nakon što je prošlog tjedna svoj automobil označio kao ‘nesposobnim za vožnju’. Ovo je drugo postolje Hamiltona ove sezone.

Bolid Sergija Pereza pokvario se u prvim krugovima VN Kanade. Perez je nedavno slavio u Monacu, te je bio na drugom mjestu, iza momčadskog kolege svjetskog prvaka Maxa Verstappena.

“Izgubio je pogon – mislimo da je problem s mjenjačem”, izjavio je direktor Red Bull tima Christian Horner. Uoči ove devete utrke Verstappen je imao 21 bod više od Pereza.

Na četvrtom je mjestu VN Kanade završio Mercedesov George Russell, sipred Charlesa Leclerca. Esteban Ocon, Fernando Alonso, Valtteri Bottas, Zhou Guanyu i Lance Stroll zaokružili su deset najboljih.