Vlašić strijelac u porazu kod Lokomotiva

13.10.2019., stadion Cardiff City, Cardiff, Wales - Kvalifikacije za Europsko prvenstvo, skupina E, 7. kolo, Wales - Hrvatska. Nikola Vlasic Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic/PIXSELL

U derbi susretu 29. kola ruske Premier lige Lokomotiv je pogotkom u sudačkoj nadoknadi u gradskom duelu svladao CSKA rezultatom 2:1 (1:0).

Dvostruki strijelac za domaćine bio je Aleksey Miranchuk koji je oba puta bio precizan s bijele točke dok je za goste peti gol u pet posljednjih prvenstvenih utakmica upisao hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić.

Lokomotiv je do vodstva došao u 33. minuti utakmice preko Miranchuka.

Rezultat se nije mijenjao do 71. minute kada do 12. ovosezonskog pogotka u najvišem rangu ruskog nogometa dolazi Nikola Vlašić. 22-godišnji ofenzivac je iskoristio pogrešku domaće obrane te je iz srca kaznenog prostora matirao Marinata.

U drugoj minuti sudačke nadoknade nakon udarca Ćorluke lopta je u šesnaestercu u ruku pogodila jednog igrača CSKA, a Miranchuk je još jednom sigurno realizirao kazneni udarac za veliku pobjedu domaćih.

Osim Vlašića čitav susret je kao kapetan Lokomotiva odigrao i bivši hrvatski reprezentativac Vedran Ćorluka dok je Kristijan Bistrović za goste ušao u 95. minuti dvoboja.

Ovim ishodom Lokomotiv je na vrhu ljestvice povećao prednost pred CSKA na sedam bodova čime je napravio velik korak ka osiguravanju pozicije koja vodi u Ligu prvaka.

OZNAKE: nikola vlašić