Vlašić odlučio moskovski derbi

16.11.2019., stadion HNK Rijeka, Rijeka - Kvalifikacije za Europsko prvenstvo, skupina E, 9. kolo, Hrvatska - Slovacka. Stanislav Lobotka, Nikola Vlasic.

Marko Lukunic/PIXSELL

CSKA je pogocima Nikole Vlašića u 25. kolu ruske Premier lige u moskovskom derbiju na domaćem terenu slavio protiv Spartaka rezultatom 2:0 (1:0).

Tako su došli do 11. pobjede u sezoni kojom su zadržali izglede da na koncu sezone završe na bar trećem mjestu te tako izbore nastup u kvalifikacijama Lige prvaka.

Hrvatski reprezentativac je zabio u 27. minuti susreta kada se odlučio na udarac s više od 20 metara udaljenosti, a golu je kumovala i loša reakcija vratara Maksimenka.

Spartak je utakmicu okončao s deset igrača nakon što je u 76. minuti nakon intervencije VAR-a izravni crveni karton dobio Zobnin. Najbolju priliku da dođu do izjednačenja imali su u 90. minuti kada Umyarov pogađa stativu.

U šestoj minuti sudačke nadoknade Vlašić je još jednim golom potvrdio pobjedu CSKA. U kontri ga je uposlio Sigurdsson, a on je u situaciji 1 na 1 nadmudrio gostujućeg golmana. 22-godišnji ofenzivac je u aktualnoj sezoni ruske prve lige tako došao do brojke od devet golova, a jedan je dodao i u Europskoj ligi.

Za domaće je od 70. minute igrao još jedan hrvatski nogometaš – Kristijan Bistrović koji je ušao umjesto Chalova, a do konca susreta je zaradio žuti karton.

OZNAKE: nikola vlašić