epa06141112 Jamaica's Usain Bolt falls to the track after sustaining an injury during the men's 4x100m Relay final at the London 2017 IAAF World Championships in London, Britain, 12 August 2017.  EPA/SRDJAN SUKI

Najveći sprinter svih vremena, Jamajčanin Usain Bolt svoju posljednju utrku u karijeri, onu na 4×100 metara, nije uspio završiti. Nakon samo dvadesetak metara od primitka štafete Bolt je zastao i pao na stazu, a njegovi kolege kažu da je bila riječ o grčevima.

U trenutku Boltova odustajanja Jamajka je držala treće mjesto iza vodeće Velike Britanije i drugih SAD. Britanac Nathaneel Mitchell-Blake uspio je do kraja utrke zadržati prednost ispred Christiana Colemana i osigurati veliko slavlje domaćina.

Britanci su do zlata stigli s izvrsnim vremenom od 37.47 sekundi, pet stotinki brže od drugih Amerikanaca, dok su do bronce stigli Japanci sa 38.04. Uz Mitchell-Blakea, za Veliku Britaniju su još trčali Chijndu Ujah, Adam Gemili i Daniel Talbot.

Stadion je napustio u suzama, uz podršku svojih reprezentativnih kolega i publike.

Boltova velika karijera tako je završila na najgori način. Jamajčanski sprinter je tijekom karijere osvojio 22 velike medalje, 14 na svjetskim prvenstvima (11 zlata, dva srebra, jednu broncu) i osam olimpijskih (sva zlata).