Nogometaši Arsenala ‘razbili’ su francuski Lyon sa 6:0 u prijateljskom ogledu na Emirates Cupu odigranom u subotu. 19-godišnji krilni napadač Alex Iwobi postigao je svoj prvi zgoditak u dresu Arsenala. On je, inače nećak bivšeg napadača Jay-Jay Okoche.

Francuska momčad u prvom je poluvremenu primila čak četiri pogotka, a ekipa Arsenala najavila je još jednu uzbudljivu sezonu u Premiershipu. PRvi pogodak postigao je Olivier Giroud, koji je u mrežu pospremio odličan centaršur Özila iz slobodnog udarca. Pokušao je Giroud zabiti glavom, ali lopta je u mrežu ušla nakon što ju je Francuz ‘odapeo’ ramenom.

Topnici su potom kažnjavali Lyon kontranapadima, drugi gol postigao je Oxlade-Chamberlain na asistenciju Girouda. Treći je gol postigao spomenuti Iwobi, a četvrti Aaron Ramsay nakon još jedne odlične lopte Özila. U drugom su poluvremenu zabili i Özil te Santi Cazorla.

Arsenal danas ugra protiv Wolfsburga našeg Ivana Perišića, koji na ovom turniru pokazuje odličnu formu.