EPA/MAURIZIO DEGLINNOCENTI

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Nikola Kalinić nastavlja sa sjajnim igrama u dresu Fiorentine.

U susretu 17. kola Serie A Fiorentina je u Firenzi pobijedila Chievo 2-0, a prvi pogodak na utakmici postigao je Kalinić u 20. minuti na asistenciju Filippa Bernardeschija. Isti je igrač asistirao i 12 minuta kasnije Josipu Iličiću za vodstvo 2-0.

Kaliniću je to bio deseti pogodak ove sezone u talijanskom prvenstvu i trenutačno je drugi strijelac lige. Više golova od njega zabio je tek napadač Napolija Gonzalo Higuain koji je postigao 16 golova. Kalinić je odigrao cijeli susret, baš kao i Milan Badelj, dok Ante Rebić nije ulazio u igru.

Identičnim rezultatom Roma je na Olimpicu pobijedila Genou. Strijelci za rimski sastav bili su Alessandro Florenzi (42) i Sadiq Umar (89).  Roma je od 74. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Edin Džeko.

Verona i Sassuolo su odigrali 1-1, a za vodeći pogodak gostiju asistirao je Šime Vrsaljko u 34. minuti. Strijelac je bio Sergio Floccari. Pet minuta kasnije izjednačio je Luca Toni.

Napoli je na gostovanju pobijedio Atalantu 3-1 uz dva gola vodećeg strijelca lige Gonzala Higuaina. Ivan Strinić nije nastupio za Napoli.

U prvom nedjeljnom susretu Juventus je na gostovanju pobijedio Carpi 3-2, a junak utakmice bio je dvostruki strijelac Mario Mandžukić. Domaći su poveli u 15. minuti pogotkom Borriella, ali je do kraja prvog dijela Mandžukić kreirao preokret i donio prednost aktualnom prvaku. Hrvatski napadač se u 18. minuti sjajno snašao u kaznenom prostoru nakon odbijene lopte i volejem svladao vratara Carpija. U 41. minuti Mandžukić je nadvisio svog čuvara i glavom pospremio loptu u mrežu nakon ubačaja Patricea Evre. Mandžukić je sa šest pogodaka drugi strijelac Juventusa iza Argentinca Dybale (8). U petoj minuti drugog poluvremena Paul Pogba je povisio vodstvo Juventusa na 3-1, a konačan rezultat je u drugoj minuti sudačke nadoknade postavio branič Juventusa Leonardo Bonucci koji je poslao loptu u vlastitu mrežu kad je pokušao izbiti loptu iz svog peterca.

Danas su još četiri utakmice, a sastaju se Frosinone – AC Milan, Sampdoria – Palermo, Torino  – Udinese, te Inter Milan – Lazio.

Na ljestvici vodi Inter sa 36 bodova i utakmicom manje. Druga je Fiorentina sa 35 bodova koliko ima i Napoli na trećem mjestu. Juventus je četvrti sa 33 boda, a peta je Roma sa 32 boda.

REZULTATI:

Roma – Genoa         2-0 (Florenzi 42, Sadiq 89)
Atalanta – Napoli     1-3 (Gomez 54 / hamšik 52-11m Higuain 62, 85)
Fiorentina – Chievo  2-0 (KALINIĆ 20, Iličić 31)
Verona – Sassuolo    1-1 (Toni 39 / Floccari34)
Carpi – Juventus       2-3 (Borriello 15, Bonucci 90+2-ag / MANDŽUKIĆ 18, 41, Pogba 50)
U subotu:
Bologna – Empoli   2-3 (Brienza 36, Destro 45 / Pucciarelli 24, Maccarone 42, 48)