Njemačka nogometna reprezentacija opravdala je naslov svjetskog prvaka na utakmici 7. kola kvalifikacija za Euro 2016. odigranoj u petak u Frankfurtu, u kojoj su s 3-1 pobijedili Poljake, uzvratili im za poraz u Varšavi i preuzeli vodeću poziciju u skupini D.

Nijemci su već nakon 19 minuta imali vodstvo 2-0. U 12. minuti sjajnu akciju i ubacivanje Hectora s lijeve strane iskoristio je Thomas Mueller. Sedam minuta poslije sve je napravio Mario Goetze. Ušao je s lijeve strane do ruba kaznenog prostora, prevario svog čuvara i neobranjivim prizemnim udarcem svladao poljskog vratara Fabianskog.

Poljacima je nadu vratio Robert Lewandowski u 37. minuti, kad je preciznim udarcem glavom svladao klupskog kolegu Manuela Neuera. Odlično je prethodno ubacio Grosicki. Poljaci su prijetili, ali do izjenačenja nisu stigli. Umjesto toga, u 82. minuti Goetze je pospremio u mrežu jedan odbijanac i postavio konačnih 3-1.

Neočekivani poraz Škotske u Gruziji i očekivana pobjeda Iraca nad Gibraltarom doveli su do smjene na trećem mjestu ljestvice skupine D.

Do smjene je došlo i na vrhu skupine F. Tamo je nakon pobjede na Farskim Otocima 3-1 zasjela reprezentacija Sjeverne Irske sa 16 bodova. Remi bez golova Mađarske i Rumunjske ostavio je Rumunje jedan bod iza Sjevernih Iraca. Finska je slavila na gostovanju u Grčkoj koja je ostala na dnu sa samo dva boda.

U skupini I vodi se velika borba između Portugala, Albanije i Danske za prolaz dalje. Albanci su osvojili veliki bod u Kopenhagenu (0-0). Portugalci i Albanci su u boljoj poziciji od Danaca koji imaju utakmicu više, isti broj bodova (11) kao Albanija, a jedan manje od Portugala.

Za tri dana je velika utakmica u Elbasan Areni, gdje si je Dinamo otvorio put u Ligu prvaka. Tamo će Albanija pokušati slomiti Portugal. Ako su mogli u Aveiru, zašto ne bi i u Elbasanu?