VIDEO Prvi NBA double double Maria Hezonje

epa06380300 Orlando Magic guard Mario Hezonja (C) of Croatia shoots against Atlanta Hawks forward Ersan Ilyasova (L) of Turkey and Hawks guard Kent Bazemore (R) during the first half of the NBA basketball game between the Orlando Magic and the Atlanta Hawks at Philips Arena in Atlanta, Georgia, USA, 09 December 2017.  EPA/ERIK S. LESSER

Hrvatski košarkaš Mario Hezonja odigrao je odličnu utakmicu za Orlando Magic protiv prošlogodišnjih finalista NBA lige Cleveland Cavaliersa, no njegova je momčad ipak izgubila na svom terenu sa 127:131.

Hezonja je na parketu proveo 38 minuta i za to vrijeme postigao 16 koševa (šut za dva 5-7, trica 2-7, slobodna bacanja 0-1), sakupio je i 10 skokova te ostvario dvije asistencije, ostvarivši prvi double-doubleučinak karijere u NBA ligi, javlja HRT. Ne samo da je zabijao, nego je dvije trice u nizu zabio u zadnje četiri minute, a onda je i zakucao osam sekundi prije kraja, te je u završnici praktički održavao Magic na razmaku koji je činio dvoboj relativno neizvjesnim do samog kraja.

Odlične partije u dresu Magica pružili su i Aaron Gordon sa 30 te Elfrid Payton sa 20 poena, no niti to nije bilo dovoljno za prekid negativnog niza, bio je ovo 13. poraz u posljednjih 14 utakmica.

Kod Cavsa je briljirao LeBron James sa 33 ubačaja, 10 skokova i 9 asistencija, dok je Kevin Love dodao 27 poena.

Orlando je pao na omjer pobjeda i poraza 12-28, dok je Cleveland na 26-13.

Bojan Bogdanović je zbog ozljede lijevog gležnja propustio svoju prvu utakmicu ove sezone u dresu Indiana Pacersa, a njegovi su suigrači i bez njega prekinuli niz od pet uzastopnih poraza uvjerljivom 125:86 domaćom pobjedom protiv Chicago Bullsa.

Na teren se nakon četiri utakmice izbivanja zbog ozljede koljena vratio Victor Oladipo te je bio prvi strijelac Pacersa sa 23 koša uz devet asistencija, dok je loše Bullse predvodio Bobby Portis sa 15 ubačaja.

Indiana je sada na omjeru 20-19, dok je Chicago pao na 14-26.

Prvaci Golden State Warriorsi kao gosti su sa 121:105 nadigrali Los Angeles Clipperse, no konačni rezultat ne odaje pravu sliku utakmice jer su Warriorsi imali i 30 koševa prednosti. Fantastičan je bio Stephen Curry koji je za samo 29 minuta provedenih u igri postigao čak 45 koševa. Kod Clippersa je najbolji bio Lou Williams sa 23 poena.

Warriorsi su sa 32-8 i dalje vodeća momčad Zapada, ali i čitave lige, dok su Clippersi pali na 17-21.

Zanimljivo je bilo u Brookylnu gdje su Boston Celticsi kao gosti svladali domaće Netse sa 87:85. Domaći su u svom posljednjem napadu imali čak četiri pokušaja za izjednačenje i produžetak, ali su Dinwiddie, Harris i dva puta Hollis-Jefferson bili neprecizni.

Boston je sada skočio na omjer 33-10, dok je Brooklyn na 15-24.