epa05964690 Real Madrid's defender Nacho (R) celebrates with his teammates after scoring the 1-0 lead during the Spanish Primera Division soccer match between Real Madrid and Sevilla FC at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, 14 May 2017.  EPA/ANGEL DIAZ

Nogometaši Real Madrida i Barcelone u nedjelju su u 37. kolu španjolske Primere s istim rezultataima (4:1) slavili protiv Seville, odnosno Las Palmasa.

Real je protiv Seville poveo u 10. minuti golom Nacha Fernandeza iz slobodnog udarca. Na rubu šesnaesterca srušen je Alvaro Morata, a Nacho je, nakon sučevog zvižduka da slobodan udarac može biti izveden, iskoristio napostavljenu obranu i vratara Seville, te lagano poslao loptu u mrežu. Cristiano Ronaldo povisio je na 2:0 u 23. minuti.

Stevan Jovetić vratio je Sevillu na jedan gol zaostatka u 49. minuti, ali Ronaldo svojim drugim golom u 78. minuti i Toni Kroos u 84. postavljaju konačnih 4:1. Ronaldo je u ovom susretu uspio postići svoj 400. pogodak u dresu Real Madrida. Mateo KOvačić iz igre je izašao u 72. minuti, a zamijenio ga je Luka Modrić.

Barcelona je na gostovanju kod Las Palmasa došla u vodstvo u 25. minuti pogotkom Neymara na asistenciju Luisa Suáreza. Neymar se dvije minute kasnije odužio Urugvajcu i asistirao mu za drugi pogodak na susretu. Pedro Bigas smanjio je u 63. minuti, a Neymar je u 67. i 71. minuti došao i do hat-tricka. Asistirali su mu Ivan Rakitić i Jordi Alba.

U ostalim susretima, Atletico Madrid i Real Betis odigrali su 1:1, uz pogotke Danija Ceballosa i Stefana Savića. Malaga i Real Sociedad odigrali su 2:2, Villarreal i Deportivo bez pogodaka, a Sporting Gijon je s minimalnih 1:0 slavio protiv Eibara. Athletic Bilbao i Leganés remizirali su (1:1), dok je u ranijoj današnjoj utakmici Alavés slavio protiv Celte Vigo sa 3:1.