EPA/Sergio Barrenechea

Nogometaši Real Madrida uvjerljivo su u subotu slavili pred domaćom publikom protiv Osasune sa 5:2 u trećem kolu španjolske Primere.

U povratničkoj utakmici Cristiana Ronalda nakon ozljede, upravo je Portugalac zabio prvi pogodak za ‘Kraljeve’ u šestoj minuti. Vodstvo Reala povisio je Danilo u 40. minuti, a u prvoj minuti sudačke nadoknade gol je postigao Sergio Ramos lijepim pogotkom glavom.

U drugom je poluvremenu Real nastavio ‘trpati’ – u 56. minuti pogodak je postigao Pepe, a šest minuta kasnije u strijelce se upisao i kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić lijepim udarcem sa 18-ak metara. Samo minutu kasnije izašao je iz igre uz veliki pljesak publike.

U posljednjih petnaestak minuta Real se malo opustio – u 64. minuti na 5:1 je smanjio Riera. Mogli su do 5:2 gosti u 73. minuti preko najstrože kazne, ali Kiko Casilla obranio je udarac Torresu. Ipak, gosti postavljaju konačnih 5:2 u 78. minuti susreta. Strijelac je bio Garcia. Osasuna je zadnjih deset minuta igrala s desetoricom – drugi žuti dobio je Bonnin.

Mateo Kovačić danas je odigrao svih 90 minuta za momčad Zinedinea Zidanea, te upisao nekoliko odličnih akcija i prodora. Nekoliko se puta našao u izglednim prilikama za pogodak, ali nije bio precizan.

U prvoj utakmici dana Atletico Madrid svladao je Celtu Vigo sa 4:0. Dva je pogotka postigao Antoine Griezmann, a po jedan Koke i Correa. Danas još igraju Malaga i Villareal (18:15), Sevilla i Las Palmas (18:15) te Barcelona i Alaves (20:30).