Gareth Copley/Getty Images

Nogometaš West Hama Dimitri Payet donio je pobjedu reprezentaciji Francuske u prijateljskoj utakmici protiv Kameruna (3:2) još jednim fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca.

Momčad Didiera Deschampsa povela je preko veznjaka PSG-a Blaisea Matuidija, a Kamerunu je izjednačenje donio Vincent Aboubakar. U novo vodstvo Francuska dolazi pogotkom Oliviera Girouda, koji je iskoristio odličnu asistenciju Paula Pogbe. Ipak, Kamerun ponovno izjednačuje preko Eric Maxima Choupo-Motinga u 87. minuti. Tri minute kasnije, u posljednjoj minuti susreta, Payet donosi pobjedu svojim ‘klasičnim’ udarcem iz slobodnjaka.

U posljednjoj pripremnoj utakmici uoči EURO-a Francuska 4. lipn ja igra protiv Škotske. Francuska će kao domaćin otvoriti Europsko prvenstvo 10. lipnja protiv Rumunjske u Parizu.

Švedska i Slovenija bez golova

Reprezentativci Švedske i Slovenije u Malmou su u prijateljskoj utakmici odigrali bez golova. U momčadi Švedske nije nastupio Zlatan Ibrahimović, kojeg je izbornik odmarao zbog bolnog mišića. U posljednjoj prijateljskoj utakmici Šveđani će igrati protiv Walesa u Stockholmu 5. lipnja.

Švedska će EURO započeti protiv Republike Irske 13. lipnja. Ponovno se nalaze u vrlo teškoj skupini, u kojoj su i Italija i Belgija.