Romelu Lukaku u ponedjeljak je u samo 11 minuta postigao hat-trick za novu pobjedu Evertona, kojom su ostali neporaženi u novoj sezoni. U ponedjeljak su u posljednjoj utakmici četvrtog kola Premierlige slavili protiv Sunderlanda sa 3:0.

Belgijski napadač prvi je pogodak postigao u 60. minuti susreta, a bio mu je to prvi gol nakon ožujka. Ponovno je pogodio u 68. i 71. minuti. Sunderland je u četiri utakmice osvojio tek jedan bod, a od samog dna ljestvice dijeli ih bolja gol razlika od posljednjeg Stokea.

Everton je sada na trećem mjestu sa 10 bodova, koliko ima i drugi Chelsea. Jedini stopostotni ostao je Manchester City.