EPA/Nigel Roddis

Nogometaši Leicester Cityja napravili su u subotu još jedan veliki podvig, svladavši Manchester City sa 3:1 usred Manchestera. Leicester je sada povećao prednost na vrhu ispred Cityja na šest bodova.

Leicester je poveo već u trećoj minuti, na asistenciju Mahreza u šesnaestercu se sjajno snašao Nijemac Huth i pogodio pored nemoćnog Harta. Obrana gostiju izdržala je sve opasnije napade Cityja, te se na poluvrijeme otišlo sa vodstvom Leicestera.

Ono se udvostručilo već u 48. minuti, kada je Mahrez odličnim udarcem prevario Harta. Gosti nisu ni tada stali, u 60. minuti Huth se još jednom upisao u strijelce – nakon kornera Fuchsa glavom je pogodio za 3:0 i ogromno veselje Leicestera i njihovih navijača. Poraz je u 87. minuti uspio ublažiti Aguero.

Sljedećeg vikenda Leicester čeka još jedno teško gostovanje – kod Arsenala.