epa06633149 Argentina's Nicolas Otamendi (L) celebrates with teammates after scoring a goal during an international friendly soccer match between Argentina and Spain at Wanda Metropolitano stadium in Madrid, Spain, 27 March 2018.  EPA/MARISCAL

Hrvatski suparnici u skupini D svjetskog prvenstva u Rusiji, Argentina, Nigerija i Island doživjeli su poraze u pripremnim susretima za Svjetsko prvenstvo. Argentina je u Madridu doživjela debakl izgubivši od Španjolske 1-6, Nigerija je u Londonu izgubila od Srbije 0-2, dok je Island u Harrisonu poražen od Perua 1-3.

Hrvatski suparnici su primili čak 11 golova postigavši pritom tek dva pogotka.

U jednom od najatraktivnijih susreta večeri Španjolska je na stadionu Wanda Metropolitano deklasirala Argentinu 6-1 nanijevši ‘Gaučosima’ jedan od najtežih poraza u povijesti. Identičnim rezultatom Argentina je izgubila od Čehoslovačke na svjetskom prvenstvu 1958. godine u Švedskoj, te od Bolivije 2009. godine u kvalifikacijama za SP 2010.

Argentina je ponovo nastupila bez Lionela Messija koji se oporavio od ozljede aduktora, ali izbornik Jorge Sampaoli nije želio riskirati s njegovim nastupom.

Španjolska je povela u 12. minuti golom Diega Coste kojem je to bio šesti gol u posljednjih šest susreta u kojima je startao u dresu ‘Furije’, ali je posljednji put zaigrao od prve minute nakon lipnja 2016. Iniesta je osvojio loptu, uposlio Asensia, a ovaj je produžio do Coste koji je poentirao za vodstvo španjolske reprezentacije. Na 2-0 povisio je Isco u 27. minuti, a Asensio je ponovno bio u ulozi asistenta. Argentina je smanjila u 37. minuti golom Otamendija nakon ubačaja Evera Banege iz kornera.

U nastavku susreta uslijedio je debakl Argentine, a ‘Furija’ je zabila još četiri gola, po dva su zabili Isco (52, 75) i Aspas (55, 73).

U utorak je nastupila i Nigerija protiv koje će Hrvatska otvoriti svjetsko prvenstvo 16. lipnja u Kalinjingradu. U susretu igranom u Londonu Nigerija je izgubila od Srbije 0-2 upisavši prvi poraz u posljednjih devet susreta.

“Super Orlovi” su golom Victora Mosesa porazili Poljake u Wroclavu 1-0, međutim protiv Srbije su izgubili. Nigerijci su nastupili bez ozlijeđenog napadača Leicester Cityja Kelechija Ihenacha i veznjaka Las Palmasa Oghenekara Eteba, dok se kapetan John Obi Mikel morao vratiti u Tianjin Tedu zbog klupskih obaveza.

Oba gola za Srbiju zabio je Aleksandar Mitrović (68, 81), uz dvije asistencije Filipa Kostića. Mitrović je zabio i u 13. minuti, ali je pogodak poništen premda je lopta prošla gol liniju. Napadač Fulhama je nakon kornera pucao glavom s pet metara, Uzohu je lopta prošla ispod ruke i prešla gol liniju, ali suci nisu reagirali.

Nigerija je bila bolja u prvom poluvremenu, ali nije uspjela svladati suparničkog vratara. Najbolju priliku imao je Iwobi u 22. minuti. Napadač Arsenala je sjajno prošao i zapucao prema Stojkoviću, ali je Kolarov blokirao gotovo siguran pogodak.

Island je na američkoj mini-turneji odigrao utakmice protiv Meksika i Perua upisavši dva poraza. U prvom susretu Islanđani su izgubili od Meksika 0-3, a potom i od Perua 1-3.

Peru je bio bolji veći dio utakmice i posve zasluženo je izborio šestu uzastopnu pobjedu. Peruanci su imali 65 posto posjeda lopte, te 14 udaraca prema suparničkim vratima, dok je Island uputio osam udaraca. Peruanci su poveli već u 3. minuti golom Tapie, no u 22. minuti je izjednačio Fjoluson. U nastavku susreta Peru je zabio još dva gola, a strijelci su bili Ruidiaz (58) i Farfan (75).

ŠPANJOLSKA – ARGENTINA  6-1

Strijelci: 1-0 Costa (12), 2-0 Isco (27), 2-1 Otamendi (37), 3-1 Isco (52), 4-1 Aspas (55), 5-1 Aspas (73), 6-1 Isco (75)

ŠPANJOLSKA: De Gea – Carvajal, Ramos, Pique, Alba – Thiago (od 82. Parejo), Koke, Iniesta (od 56. Niguez) – Asensio, Isco, Diego Costa (od 46. Aspas)

ARGENTINA: Romero (od 22. Caballero) – Bustos (od 62. Mercado), Otamendi, Rojo, Tagliafico – Mascherano (od 56. Pavon), Biglia – Lo Celso (od 84. Acuna), Banega (od 62. Perez), Meza – Higuain (od 59. Martinez)

SRBIJA – NIGERIJA 2-0

Strijelci: 1-0 Mitrović (68), 2-0 Mitrović (81)

SRBIJA: Stojković – Rukavina, Ivanović, Nastasić, Kolarov – Milivojević, Matić (od 65. Grujić) – Tadić (od 90. Maksimović), Ljajić (od 80. Živković), Kostić – Mitrović

NIGERIJA: Uzoho – Ebuehi, Troost-Ekong, Idowu (od 85. Aina), Awaziem – Ndidi (od 85. Agu), Obi (od 77. Simon), Iwobi (od 88. Ajayi) – Onazi (od 77. Ogu), Moses (od 46. Ighalo), Musa

PERU – ISLAND 3-1

Strijelci: 1-0 Tapia (3), 1-1 Fjoluson (22),  2-1 Ruidiaz (58), 3-1 Farfan (75)

PERU: Caceda, Advincula (od 86. Corzo), Ramos, Santamaria, Trauco – Carrillo, Tapia, Flores, Cueva (od 81. Hurtado) – Farfan (od 78. Da Silva), Ruidiaz (od 66. Benevente)

ISLAND: Schram –  Hermannsson, Sigurdsson, Fjoluson, A.Skulason (od 79. Saevarsson) – Gudmundsson (od 73. Kjartansson), O.Skulason, Bjarnason (od 77. Ingason), Gislason (od 57. Traustason) – Sigurdarson,  Finnbogason (od 63. Bjarnason)