U svih pet prvih utakmica posljednjeg, 4. pretkola nogometne Lige prvaka igranih u utorak prednost pred uzvrat ostvarili su domaćini.

Četiri sastava, Astana, BATE, Sporting i Lazio na uzvrate će s po jednim golom prednosti, dok je jedini domaćin koji je pobijedio s dva razlike bio Manchester United.

“Crveni vragovi” su na svom Old Traffordu svladali Club Brugge sa 3-1 (2-1) iako su poveli gosti. Carrick je nespretnom reakcijom u 8. minuti prevario vlastitog vratara Romera, ali do kraja prvog poluvremena rezultat je preokrenuo Depay sjajnim udarcima u 13. i 43. minuti. Konačnih 3-1 postavio je Fellaini u posljednjoj, četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Čak tri susreta završila su rezultatom 1-0, Astana je pogotkom Dholčijeva (14) svladala ciparski Apoel, BATE je slavio protiv Partizana zahvaljujući golu Gordejčuka (75), dok je Lazio do pobjede protiv Bayera iz Leverkusena stigao preciznim udarcem Keite (77). Mladi hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj nije konkurirao za nastup u momčadi Bayera.

Sporting iz Lisabona je sa 2-1 (1-1) na svom terenu bio bolji od moskovskog CSKA. Strijelci za portugalski sastav bili su Gutierrez (12) i Slimani (82), a za ruski Doumbia (40).

U srijedu se igra preostalih pet utakmica među kojima je i dvoboj albanskog prvaka Skenderbeua i Dinama iz Zagreba. Utakmica se igra u Elbasanu od 20.45 sati.
REZULTATI PRVIH SUSRETA 4. PRETKOLA LIGE PRVAKA:
Astana (Kaz) – Apoel (Cip) 1-0 (Dholčijev 14)
BATE Borisov (Bje) – Partizan (Srb) 1-0  (Gordejčuk 75)
Lazio (Ita) – Bayer Leverkusen (Njem) 1-0 (Keita 77)
Manchester United (Eng) – Club Brugge (Bel) 3-1 (Depay 13, 43, Fellaini 90+4 / Carrick 8-ag)
Sporting (Por) – CSKA Moskva (Rus) 2-1 (Gutierrez 12, Slimani 82 / Doumbia 40)