Celtic je u nedjelju pobjedom nad Aberdeenom osigurao peti uzastopni naslov prvaka Škotske. Kod kuće su svladali drugoplasnirani Aberdden sa 3:2.

Tri nova boda donijela su Celticu prednost od 12 bodova pred Aberdeenom, a do kraja sezone ostalo je još samo dva kola. Poveli su domaćini preko Patricka Robertsa, koji je pogodio u 7. i 20. minuti susreta. Na 3:0 povisio je Mikael Lustig u 49. minuti. Gosti su do kraja susreta uspjeli postići dva pogotka – precizni su bili Niall McGinn u 57. i Andy Considine u 64.

Celtic je potpuni vladar škotskog nogometa, otkako su Rangersi, njihovi najveći rivali, izbačeni u četvrtu ligu prije četiri godine. Ipak, prvenstvo bi se moglo zakomplicirati sljedeće sezone jer su Rangersi izborili povratak u prvu ligu.