EPA/JONAS GUETTLER

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, nakon čijeg je dodavanja Lionel Messi zabio gol Bayer Leverkusenu u Ligi prvaka, rekao je da će teško izborenih 1-1 pomoći Barceloni u nastavku sezone gdje se sada moraju usredotočiti na ostala natjecanja.

„Uvijek je dobro proći kroz loše trenutke. Dobro je za ono što nam dolazi u nastavku sezone“, rekao je Rakitić koji je u 20.minuti proigrao Messija dubinskom loptom nakon čega je argentinski napadač izbio sam pred vratara i zabio za vodstvo od 1-0.

„Uvijek tražimo Lea. Dobro da je zabio, akcija je time ispala savršena“, izjavio je 27-godišnji hrvatski vezni igrač.

Tri minute kasnije izjednačio je Meksikanac Chicharito Hernández, a Bayer je nakon toga imao još nekoliko izglednih prilika.

„Igrali su jako agresivno i čestitamo im na tome. Ovo će nam pomoći da ojačamo“, rekao je Rakitić.

Barcelona je završila natjecanje po skupinama kao prva u grupi E te će u ponedjeljak na ždrijebu u Lyonu za protivnika dobiti neku drugoplasiranu momčad u osmini finala Lige prvaka. Bayer je treći te će nastaviti sezonu u Europskoj ligi.

„Ovo je bio dodatni bod kojim smo zatvorili natjecanje po skupinama. Sada moramo zaboraviti Ligu prvaka i usredotočiti se na nove izazove kako bi završili 2015. godinu“, rekao je Rakitić.

Barcelona, vodeća momčad španjolskog prvenstva, u subotu igra doma protiv Deportiva, a uskoro ju čeka uzvratna utakmica 1/16 finala kupa te Svjetsko klupsko prvenstvo u Japanu.