EPA/Juan Carlos Cardenas

Nogometaši Real Madrida poraženi su u 15. kolu Primere kod Villareada sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Roberto Soldado, bivši igrač Reala, u devetoj minuti. Akcija domaćina započela je nakon što je hrvatski reprezentativac Luka Modrić izgubio loptu.

Očekivano, ‘kraljevski’ je klub držao loptu više u svom posjedu, a prednjačili su i u udarcima prema golu. Uputili su ih dvadeset, ali samo je jedan išao u okvir vrata Areole. S druge strane, villareal je prijetio sedam puta, od čega su tri udarca išla u okvir vrata. Dva je udarca Navas obranio, jednog nije uspio.

Hrvatski reprezentativac Luka Modrić izašao je iz igre u 78. minuti, zamijenio ga je Isco. Samo minutu kasnije na travnjak je istrčao i Mateo kovačić, koji je bio zamjena za Casemira.

Ovim je porazom Real sve dalje od lidera. Barcelona i Atletico su na 35 bodova, a Real zaostaje pet bodova. Villareal je peti sa 27 bodova.