Nogometaši Šahtara i Vorskle podijelili su u nedjelju bodove u susretu četvrtog kola ukrajinskog prvenstva (2:2). Šahtar je na gostovanju vodio dva puta, a pogodak za 2:1 postigao je bivši reprezentativac Hrvatske Eduardo da Silva.

Marlos je doveo Šahtar u vodstvo u 40. minuti, a samo pet minuta kasnije izjednačio je Barannik. Eduardo da Silva u igru je ušao u 61. minuti, a samo četiri minute kasnije postiže pogodak. Konačan rezultat postavlja Kovpak u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Ovom je utakmicom kompletirano četvrto kolo ukrajinske lige. Vodeći je kijevski Dinamo sa 12 bodova, a Šahtar je na drugom mjestu sa dva boda manje. Vorskla je deveta sa četiri boda iz isto toliko utakmica.