EPA/PETER POWELL

Nogometaši Liverpoola na Anfieldu su u nedjelju odigrali 2:2 sa WBA, ali utakmica je ostala u sjeni ozljede Dejana Lovrena kojeg su ponovno na nosilima iznijeli s travnjaka.

Igrala se 79. minuta kada je Lovren stradao u dvoboju s Craigom Gardenerom. Gardner je prvi došao do lopte, a u startu je stradalo desno koljeno Lovrena. Iz otvorene rane hrvatskog braniča krenula je krv, a Lovren se sa bolnim grimasama na licu držao za koljeno. Liječnička ekipa iznijela ga je na nosilima i maskom za kisik.

Još uvijek se ne zna koliko je ozbiljna ozljeda hrvatskog reprezentativca, a ona je došla baš u vrijeme kada se ustalio u prvoj momčadi Jürgena Kloppa, te je čak nominiran za najboljeg igrača Premiershipa za mjesec studeni. Napomenimo i kako Gardner za svoj start nije dobio ni žuti karton.

U vodstvo su, inače, došli domaćini preko Jordana Hendersona u 21. minuti. Ali, WBA potom preokreće rezultat – prvo je izjednačio Dawson u 30. minuti, a gosti su poveli u 73. minuti preko Olssona. Bod Liverpoolu donio je Divock Origi, koji je ušao umjsto Lovrena, u šestoj minuti sudačke nadoknade.