Ian MacNicol/Getty Images

Hrvatski nogometaš Niko Kranjčar bio je strijelac i dvostruki asistent u pobjedi Glasgow Rangersa nad Peterheadom 5:0 u osmini finala škotskog Liga kupa.

Kranjčar je Rangerse doveo u vodstvo impresivnim udarcem u 19. minuti. Potom je Clintu Hillu namjestio dva gola – oba iz kornera u 35. i 56. minuti. Pogotke su postigli i Dodoo te Kelleher (autogol). Peterhead je od 55. minute igrao s igračem manje.

Iako nisu najimpresivnije počeli povratničku sezonu u Premiershipu (remizirali 1:1 s Hamilton Academicalom), Rangersi su upisali sve četiri pobjede u Liga kupu bez primljenog pogotka. Britanski mediji hvale Niku Kranjčara, navodeći kako je impresivan i vrlo utjecajan na terenu.