U velikom derbiju 3. kola Primere Barcelona je u Madridu slavila protiv Atletica s 2-1, a pobjednički pogodak postigao je Leo Messi koji je u 60. minuti ušao umjesto našega Ivana Rakitića.

Messi je lakše ozlijeđen i prvih sat vremena je proveo na klupi, da bi u 77. minuti iskoristio dodavanje Luisa Suareza i donio pobjedu Kataloncima. U prvih 51 minutu derbija gotovo se ništa nije događalo, da bi Fernando Torres iskoristio nepažnju obrane Barcelone i pogodio sami kut vrata gostiju. Radost navijača Atletica nije dugo trajala, Neymar je u 55. minuti sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca izjednačio.

Ranije su nogometaši Real Madrida slavili s čak 6-0 kod Espanyola u Barceloni, uz pet pogodaka Cristiana Ronalda.Ronaldo je uz pet pogodaka (7, 17, 20, 61, 81) uspio i asistirati Karimu Benzemi (28), dok mu je za prvi pogodak dodavač bio Luka Modrić, kojeg je u 56. minuti zamijenio Mateo Kovačić. Portugalac je zadnji puta u Primeri zabio pet golova protiv Granade (9-1) u travnju, a sada je s ukupno 230 pogodaka u Primeri prestigao dosad najboljeg strijelca u povijesti Reala Raula (228).

U preostalom dvoboju Valencia je pobijedila u gostima Sporting Gijon s 1-0 i to zgoditkom Francisca Alcacera u sudačkoj nadoknadi. Alen Halilović je za domaćine igrao do 70. minute.

Barca vodi s maksimalnih devet bodova, a Real je drugi sa sedam.