epa05958435 Houston Rockets guard James Harden (R) tries to block a shot against San Antonio Spurs guard Manu Ginobili (C) of Argentina in the first half of the NBA basketball Western Conference semi-finals playoffs game six between the San Antonio Spurs and the Houston Rockets at the Toyota Center in Houston, Texas, USA, 11 May 2017.  EPA/LARRY W. SMITH

Košarkaši Philadelphia 76ersa izgubili su na gostovanju kod Portlanda 110:114, a hrvatski reprezentativac Dario Šarić odigrao je vrlo dobru utakmicu. Šarić je za 33 minute na parketu ubacio 25 poena, uz devet skokova i četiri asistencije.

Sixersi su vodili većim dijelom utakmice, u trećoj dionici imali su i 18 poena prednosti, ali domaćini se vraćaju i preuzimaju vodstvo kod 89:88 sredinom četvrte četvrtine koje nisu ispustili do kraja utakmice.

Uz hrvatskog košarkaša, kod gostiju istaknuli su se Joel Embiid (34 poena) i JJ Redick (19 poena).

Portland su predvodili CJ McCollum s 34 koševa te Shabazz Napier s 23 poena.

Orlando je prekinuo niz od devet poraza pobjedom protiv Detroit Pistonsa 102:89. Mario Hezonja je za pobjednike igrao 17 minuta, a za to vrijeme zabio četiri koša uz tri skoka. Magic su predvodili Elfrid Payton (19) i Evan Fournier (17). Tobias Harris je s 21 poena bio najefikasniji kod Detroita.

Nevjerojatno završnicu odigrali su u Bostonu domaći Celticsi i Houston Rocketsi. Gosti su vodili većim dijelom utakmice, na poluvremenu su imali prednost 62:38. Sjajnom trećom i četvrtom četvrtinom, domaćini dolaze na -1 pet minuta prije kraja, ali Houston održava vodstvo i ima +4, 11 sekundi prije kraja.

Tada Jayson Tatum zakucava za smanjenje vodstva, a kod ubacivanje lopte Harden radi prekršaj što kažnjava Horford i tri sekunde prije kraja postavlja konačnih 99:98.

Harden je kod poraženih zabio 34 poena, a Kyrie Irving je ubacio 26 kod pobjednika.