HRT/Twitter

Nakon veličanstvene pobjede protiv Njemačke u kojoj su nadoknadili zaostatak od pet golova razlike plasiravši se u polufinale Europskog prvenstva, hrvatski rukometaši nastavili su sa slavljem i u svlačionici. “Poljubi zemlju” legendarnog Miše Kovača orilo se svlačionicom, javlja HRT (VIDEO).

Nakon što su gubili na poluvremenu 11:14, a Nijemci u 37. minuti pobjegli na +5 (17:12), izabranici Line Červara nisu se predavali. Baš kao što su najavljivali da će ostaviti srce na terenu i dati svoj maksimum, to su i ostvarili. Nisu se predavali, a upornost, strpljivost i borbenost na kraju je rezultirala velikom pobjedom.

Golom Davida Mandića Hrvatska je izjednačila na 22:22, ali onda njemački vratar Andreas Wolff sprečava vodstvo hrvatskih rukometaša. U napetoj završnici u kojoj se igralo “gol za gol”, igrač utakmice Igor Karačić donosi Hrvatskoj vodstvo 25:24 koje su naši igrači uspjeli zadržati do kraja utakmice nakon sjajne obrane Marina Šege.