Prijateljska utakmica Nizozemske protiv Francuske u petak je prekinuta u 14. minuti kako bi se minutom pljeska odala počast preminuloj legendi Johanu Cruyffu. Nekadašnja zvijezda Ajaxa, Barcelone i nizozemske reprezentacije, koji je nosio dres s brojem 14, preminuo je u četvrtak u 68. godini od raka.

Planirana je minuta šutnje, ali ona se pretvorila u standing ovation brojnih navijača na Amsterdam areni, koja će u budućnosti nositi njegovo ime. Francuska je u utakmici slavila sa 3:2, a pobjednički pogodak zabio je Blaise Matuidi, koji, zanimljivo, nosi dres s brojem 14.

U VIP dijelu stadiona jedan je stolac ostao prazan, a na njega je stavljeno cvijeće i dres s brojem 14. Reprezentativci Nizozemske na svojim su desnim rukavima dresova također nosili broj 14, a nitko od domaćih igrača jučer nije nosio dres s tim, ‘njegovim’ brojem.

“Ovo je bilo posebno”, rekao je izbornik Francuske Didier Deschamps. “Takav velikan je zaslužio takvu posvetu”.