Hrvatska kadetska reprezentacija svladala je u četvrtak u osmini finala Svjetskog prvenstva u Čileu Njemačku sa 2:1 i plasirala se u četvrtfinale.

Krenuli su silovito i jedni i drugi, vidjeli smo na početku neke atraktivne kombinacije, a pogodak je došao samo tri minute nakon odličnog udarca Brekala koji je u 15. minuti odlično pucao s desetak metara, ali njegov udarac vratar Njemačke je obranio, a lopta ‘odsjela’ na gredi. U 18. minuti Brekalo je prošao po lijevoj strani, prevario dvojicu Nijemaca i ubacio u šesnaesterac. Majić je nakratko zasmetao njemačkim braničima, a lopta dolazi do More koji pogađa za veliko vodstvo ‘mini-vatrenih’.

Do kraja poluvremena, uz dva pokušaja hrvatskih reprezentativaca, gledali smo odlučniju predstavu nijemaca, koji su u nekoliko navrata vrlo opasno zaprijetili danas fantastičnom Adrianu Šemperu. Ipak, dalje od njega nije išlo. Sigurne i atraktivne obrane, uz česte pravovremene izlaske na loptu zaustavile su Nijemce da izjednače već u prvom poluvremenu.

Isti se scenarij ponovio i u nastavku. Šemper je upisao još nekoliko odličnih obrana, a vidjelo se kako su Nijemci sve nervozniji. naši su se reprezentativci, kako je utakmica odmicala, sve teže pratili ritam i stalno branjenje, ali nisu ni oni odustali od napada. Lovren je imao priliku u 62. minuti, Soldo je u 72. pucao iznad gola, dok je Đurasekov pokušaj iz 75. završio u njemačkom bloku.

Sve strepnje od izjednačenja otklonili su naši reprezentativci u prvoj minuti sudačke nadoknade. Nijemci su izgubili loptu na samom centru, nju je pokupio Brekalo, koji je pronašao Delića. Nogometaš Hajduka odlično je izbjegao zaleđe i nesebično loptu proslijedio Davoru Lovrenu koji bez problema posprema loptu za konačnih 2:0 i veliko slavlje Hrvata.

Osim Brekala, koji je bio odličan i opasan u prodorima, obrane koja je čitala igru Nijemaca i sprečavala ih u točnim zadnjim pasevima, ponovno raspoloženog kapetana More, najzaslužniji za večerašnju veliku pobjedu ‘mini-vatrenih’ svakako je Adrian Šemper koji je svoja vrata obranio od opasnih Nijemaca i Hrvatsku pogurnuo prema četvrtfinalu. A tamo ju u nedjelju od 23 sata čeka Mali.