Nogometaši Manchester Cityja u posljednjoj su utakmici prvog kola Premiershipa uvjerljivo svladali WBA s 3:0 i preuzeli vrh ljestvice. Dvostruki je strijelac bio Yaya Toure, prvo u 9. minuti na asistenciju Jesusa Navasa, a potom i u 24. na dodavanje Wilfrieda Bonyja. Konačan rezultat postavio je Vincent Kompany u 59. minuti glavom nakon kornera.

WBA nije imao izglednih prilika tijekom utakmica, a James Morrison mogao je postići počasni pogodak, ali je pucao ravno u Joe Harta. Bila je ovo odlična prilika za pojačanje Cityja Raheema Sterlinga da se na najbolji mogući način predstavi navijačima, ali svjetla reflektora večeras su obasjavala Yayu Tourea i Davida Silvu, najbolje pojedince susreta. Odličnu partiju odigrao je i Kompany sa sigurnom prisutnošću na terenu i pogotkom.

City je uputio 19 udaraca prema golu WBA, od čega je sedam išlo u okvir gola. S druge strane, domaćini su devet puta pucali prema vratima Joe Harta, ali samo dva puta u okvir gola.

City uz sljedećem kolu igra protiv Chelsea.