EPA/ALBERTO MORANTE

Nogometaši Sporting Gijona i Granade odigrali su u ponedjeljak odličnu utakmicu sa čak šest golova i podjelom bodova (3:3). Mladi hrvatski reprezentativac Alen Halilović odigrao je cijelu utakmicu, dobio žuti karton, ali i upisao asistenciju.

Gijon je došao do ranog vodstva, zabio je Espinosa već u osmoj minuti susreta, ali do kraja poluvremena Granada je potpuno preokrenula rezultat. Prvo je izjednačio Piti u 21. minuti, a vodstvo na poluvremenu dobio je Success dvadeset minuta kasnije.

Novi preokret, sada Gijona, dolazi preko Casesa u 88. minuti na asistenciju Halilovića, a veliki bod domaćoj momčadi donosi Guerrero u šestoj minuti sudačke nadoknade. Dodajmo i kako je Granada utakmicu završila sa dva igrača manje – prvo je Lopes dobio drugi žuti karton u 81. minuti, a potom i Doria u 92.

Granada će ovim bodom biti vrlo nesretna, jer bi im pobjeda donijela bijeg sa začelja Primere. S druge strane, domaći su navijači presretni jer su u finišu utakmice uspjeli doći do preokreta i vrijednog boda, koji ih je doveo do 12. mjesta Primere sa devet osvojenih bodova, koliko ima i Sevilla.