EPA/ALBERTO ESTEVEZ

Barcelona je u srijedu sa čak 7:0 pobijedila Valenciju u prvoj utakmici polufinala Kupa kralja.

Luis Suarez odigrao je još jednu utakmicu za pamćenje. ‘Načeo’ je Valenciju već u sedmoj minuti, a već pet minuta kasnije postigao je i drugi pogodak. Povisio je Leo Messi u 29. minuti. U 45. minuti Neymar nije iskoristio jedanaesterac, a Valencija ostaje s igračem manje – crveni karton dobio je Shkodran Mustafi.

I u nastavku je, očekivano, igrala samo Barcelona. Na 4:0 povisio je Messi u 59. minuti, a svoj treći pogodak večeri postiže u 74. minuti. Valenciju je ‘dokrajčio’ Suarez koji u 83. i 88. minuti postiže svoj treći, odnosno četvrti pogodak.

Ivan Rakitić utakmicu je odgledao s klupe za pričuve. Barcelona je večeras uputila 16 udaraca prema vratima Ryana, od čega je čak 12 otišlo u okvir vrata. Valencija je, s druge strane, ter Stegenu priprijetila pet puta, a samo je jedan udarac otišao u okvir gola. O dominaciji katalonske momčadi govori i posjed lopte – 74%-26%.