San Marino je u utorak postigao svoj prvi pogodak u gostima još od 2001. godine, ali to im nije bilo dovoljno da izbjegnu potaz od Litve (1:2) u kvalifikacijskoj utakmici skupine E za odlazak na Europsko prvenstvo 2016. godine.

Matteo Vitaioli u 55. je minuti izjednačio rezultat iz slobodnog udarca. A onda je krenulo slavlje. Igrači, klupa, treneri, navijači – slavilo se kao da je osvojen naslov europskog ili svjetskog prvaka. Pogodak je to na koji su čekali 14 godina.

U toj su se utakmici morali zadovoljiti samo pogotkom, jer je Spalvis pogodio za pobjedu Litve u 92. minuti. Ipak, San Marino je presretan zbog gola u gostima – posljednjeg je postigao Nicola Albani protiv Latvije daleke 2001. godine.