Jamajčanin Usain Bolt pobijedio je u finalu utrke na 100 metara na Svjetskom atletskom prvenstvu u Pekingu s vremenom 9.79 sekundi. Srebro je osvojio Justin Gatlin sa smo stotinkom zaostatka, dok su brončani Amerikanac Trayvon Bromell i Kanađanin Andre de Grasse sa 9.92.

Sedam godina nakon što je u ‘Ptičjem gnijezdu’ osvojio tri zlatne olimpijske medalje, Usain Bolt je još jednom potvrdio kako je najbrži čovjek na svijetu. Ovo je Boltu 15. zlatna i 16. medalja sa velikih natjecanja.

Bolt se veći dio sezone borio sa ozljedom zdjelice, ali uspio je sve nedaće ostaviti iza seve i obraniti titulu iz Moskve prije dvije godine.

Kvalifikacije je, inače, Gaitlin ‘odradio’ najbrže, sa 9.83 što je bilo za čak 13 stotinki brže od polufinalnog vremena Usaina Bolta.

Na ovaj je način napokon završena saga koja traje danima koja govori između borbe ‘dobra i zla’ – dopingiranog Gaitlina i Bolta. Razlika je bila samo u jednoj stotinki.