Manchester United, Bayer Leverkusen, CSKA Moskva, BATE Borisov i Astana posljednjih je pet klubova koji su izborili plasman u nogometnu Ligu prvaka.

Manchester United je u uzvratnom dvoboju posljednje runde kvalifikacija na gostovanju deklasirao Club Brugge 4-0 nakon što je u prvom susretu pobijedio 3-1. Junak utakmice bio je trostruki strijelac Wayne Rooney (20, 49, 56), a pogodak za ‘Crvene vragove’ zabio je i Ander Herrera (63).

U derbiju večeri Bayer Leverkusen je pobijedio Lazio 3-0 nadoknadivši pogodak zaostatka iz prve utakmice u kojoj je rimski sastav pobijedio 1-0. Strijelci za ‘apotekare’ bili su Hakan Calhanoglu (40), Mehmedi (48) i Bellarabi (88). Gosti su od 68. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Mauricio.

CSKA je u Moskvi gubio na poluvremenu od Sportinga 0-1 i bio na pragu ispadanja, jer su Portugalci u prvom dvoboju slavili 2-1. No Rusi su u nastavku odigrali sjajno, zabili tri gola i izborili Ligu prvaka. Sporting je poveo u 36. minuti golom  Gutierreza, no u nastavku je Doumbia (50, 73) postigao dva gola i izjednačio rezultat iz prve utakmice, a potom je u Musa u 85. minuti zabio za prolaz CSKA.

Partizan je u Beogradu pobijedio BATE Borisov 2-1, ali Bjelorusi idu dalje jer su u prvom susretu slavili 1-0. Gosti su poveli u 25. minuti golom Igora Staseviča. Partizan je izjednačio u 67. minuti preko Nemanje Petrovića, a pobjedu domaćinu donio je Ivan Šaponjić u trećoj minuti sudačke nadoknade. Za treći gol koji bi Partizan odveo u LP ipak nije bilo vremena.

APOEL i Astana su odigrali 1-1 pa je Astana prošla dalje nakon što je u prvom susretu slavila 1-0. Prolazom u Ligu prvaka Astana je ostvarila najveći uspjeh kazahstanskog nogometa. Semir Štilić je u 60. minuti doveo ciparski sastav u vodstvo, a kada se činilo kako će susret završiti u produžetku Nemanja Maksimović je u 86. minuti izjednačio i gurnuo Astanu u ‘elitno društvo’.