Nogometaši Bosne i Hercegovine izgubili su u subotu na Grbavici utakmicu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji sljedeće godine protiv Belgije sa 4:3.

U utakmici punoj preokreta, Belgija je povela već u 4. minuti preko Meuniera. Do kraja poluvremena Bosna dolazi do preokreta – prvo je izjednbačio Medunjanin u 30. minuti, a Bosance u vodstvo doveo Višća u 39. minuti. Novi preokret dolazi početkom drugog poluvremena. ezultat je izjednačlio Betshuayi u 59. minuti, a novo vodstvo Belgiji donio Vertonghen u 68. minuti.

Đumić je u 82. minuti Bosni donio novo izjednačenje, da bi samo minutu kasnije pobjedu Belgiji donio Carrasco.

Belgija je davno osigurala izravan plasman u Rusiju, a Bosna se ‘bori’ sa Grčkom za drugo mjesto i eventualne dodatne kvalifikacije. Bosna trenutno ima 14 bodova, a Grčka bod manje, ali i utakmicu manje.

U drugoj utakmicu skupine H Estonija je sa 6:0 slavila protiv Gibraltara, a Grci će gostovanje kod Cipra započeti u 20:45 sati.