Ukrajinski Šahtar svladao je u petak Zoryu s čak 7:1 u prvoj utakmici 12. kola ukrajinskog prvenstva. Dva pogotka za Šahtar postigao je bivši reprezentativac Hrvatske Eduardo da Silva, koji je poentirao dva puta u samo deset minuta.

Eduardo je u igru ušao u 75. minuti, a kapetan ‘Vatrenih’ Darijo Srna odigrao je cijelu utakmicu.

Fred je u 39. minuti doveo goste iz Donjecka u vodstvo, a s tim se rezultatom otišlo na odmor. A onda u drugom poluvremenu – eksplozija. U 47. minuti povisuje Stepanenko, potom je precizan bio Teixeira u 58. Na 3:1 smanjuje Kamenjuka iz penala u 66. minuti. Teixeira svoj drugi gol postiže u 70. minuti. Eduardo je potom pogodio dva puta (76., 86.), a konačnih 7:1 postavlja Stepanenko drugim pogotkom Stepanenko.

Šahtar je trenutno vodeći sa 31 bodom, slijedi kijevski Dinamo s tri boda manje i utakmicom manje. Dnjipro je treći sa 23 boda, a Zorja je ostala četvrta sa 22 boda.