Aktualni španjolski prvak Barcelona teško je stradao u srijedu kod Celte Vigo, koja ih je u petom kolu Primere ‘razbila’ sa 4:1. Nije ovo izolirani slučaj, jer Celta je prošle sezone također jednom pobjedila Katalonce, ali tada je bilo ‘samo’ 1:0.

Poveli su domaćini u 26. minuti preko Nolita, a šok za osvajača Lige prvaka došao je samo četiri minute kasnije, kada primaju još jedan pogodak. Nolito je poslužio Aspasa koji je pogodio za 2:0, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Barcelona nije uspijevala doći do smanjenja rezultata, ponajviše zahvaljujući odlično raspoloženom vrataru Celte Alvarezu koji je upisao šest fantastičnih obrana. Nogometaši Barcelone 18 su puta pucali prema vratima Alvareza, sedam puta u okvir gola. Celta je također imala 18 udaraca prema golu, pet u okvir.

U 56. minuti Aspas dodaje svoj drugi pogodak, ponovno na dodavanje Nolita. U 78. minuti dvostrukog je strijelca zamijenio Guidetti, koji nakon samo pet minuta u igri postiže četvrti gol Celte. Tri minute ranije Neymar je smanjio vodstvo domaćina. Ivan Rakitić u igru je ušao u 66. minuti umjesto Busquetsa.

Ovim je rezultatom Celta, barem privremeno, zasjela na drugo mjesto Primere sa 13 bodova iz pet utakmica. Barcelona je pala na četvrto mjesto sa bodom manje. Isti broj bodova ima i treći Atletico, ali i bolju gol razliku, jer Barcelona je danas primila čak četiri komada.