Hrvatski trener Slaven Bilić svoj je premierligaški debi na klupi West Hama odradio slavljenički. Njegovi su nogometaši u prvom kolu svladali Arsenal na Emiratesu pogovima Kouyatea i Zaratea.

Arsenal je u zadnjih deset susreta protiv West Hama upisao svih deset pobjeda, a West Ham za pobjedu protiv Arsenala nije znao u posljednjih petnaest susreta. Sve do danas.

Obje su momčadi dobro otvorile susret, redali su se napadi, ali napadači nisu bili precizni. U 31. minuti Arsenal je imao najbolju priliku – Cazorla je silovito pucao s dvadesetak metara, a netko je promijenio njenu putanju te je završila na gredu. Adrian je imao puno posla u prvom poluvremenu, skidao je pokušaje Girouda, Ramseyja, Oxlade-Chamberlaina.

• I onda pred sam kraj poluvremena, šok za domaćine. Ubačaj danas sjajnog Payeta Kouyate je glavom poslao u mrežu Čecha, koji je mogao i bolje reagirati. Odmah u sljedećem napadu Arsenal je imao dobru priliku, ali Bilićevi nogometaši odlično su blokirali.

I u drugo se poluvrijeme krenulo u snažnom tempu. Nogometaši obje momčadi krenule su po pogodak – Arsenal da sve vrati na početak, a West Ham da udvostruči vodstvo. To se i dogodilo u 57. minuti – Zarate je s dvadesetak metara pogodio za 2:0, a Čech je ponovno mogao bolje reagirati.

Krenuli su tada napadi Arsenalovih nogometaša. Odlične pokušaje Cazorle, Oxlade-Chamberleina obranio je Adrian. Nakon pet minuta sudačke nadoknade, sudac je označio kraj, a veliko slavlje West Hama i Slavena Bilića moglo je početi.

U drugoj utakmici poslijepodneva Newcastle i Southampton su odigrali 2:2. Southampton je poveo preko Pellea u 24. minuti, a Cisse je izjenačio u 42. Winjnaldum dovodi Newcastle u vodstvo u 48. minuti, dok je konačkih 2:2 postigao Long u 79. minuti.