epa05833562 West Ham United's Manager Slaven Bilic ahead of the English Premier League soccer match between West Ham United and Chelsea FC at the London Stadium, in London, Britain, 06 March 2017.  EPA/HANNAH MCKAY EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Momčad bivšeg hrvatskog nogometnog izbornika Slavena Bilića, West Ham United i nakon trećeg je kola nove sezone engleskog prvenstva bez osvojenog boda, u subotnjem dvoboju “čekićari” su izgubili na gostovanju kod povratnika u društvo najbolji Newcastle Uniteda s visokih 0-3 (0-1).

“Svrake” je u vodstvo doveo Joselu (35) nakon odlične asistencije Atsua, a u posljednjih 20 minuta veliki slobodan prostor na polovici gostiju koji su krenuli po poravnanje iskoristili su Clark (72) i Mitrović (86) za konačnih 3-0.

Za Newcastle su ovo prvi bodovi u novoj sezoni.

Ranije u subotu Manchester City je sa 2-1 (1-1) kao gost svladao Bournemouth, a pogodak vrijedan tri boda postigao je tek u sedmoj minuti sučeve nadoknade, iako je prvotno pokazano da će se igrati najmanje pet minuta dodatka. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Raheem Sterling, ali se pri njegovom udarcu lopta još i sretno odbila od domaćeg kapetana Surmana i promijenila smjer leta. Sterling je nakon pogotka poletio u zagrljaj navijačima Manchester Cityja te mu je zbog toga sudac Mike Dean pokazao drugi žuti, odnosno isključujući karton. Dean je kraj odsvirao tek nakon punih 10 minuta dodatka. Domaća momčad došla je u vodstvo 13. minuti pogotkom Danielsa, a na 1-1 izjednačnio je u 21. minuti Gabriel Jesus.